Cześć kochani,
wynalezienie pierwszego mydła przypisuje się Babilończykom. Produkowane było z łoju zwierzęcego i popiołów. W Europie popularne stało się dopiero w Średniowieczu. W czasie Rewolucji Francuskiej Nicolas Leblanc opracował metodę produkcji sody, właśnie wtedy nastąpił przełom w produkcji mydeł. Aktualnie mamy do wyboru wiele rodzajów mydeł m.in mydła potasowe, sodowe, glicerynowe, marsylskie czy siarkowe. Dziś chce Wam przedstawić aromatyczną, naturalną kolekcję mydeł marki Mydlane Rewolucje, której założycielką jest Gosia. Mama, żona oraz autorka pierwszej w Polsce platformy z warsztatami online oraz ebooków z przepisami na domowe kosmetyki.
Czym są naturalne mydła?
Tworzone są z naturalnych składników, nie znajdziemy w nich sztucznych kompozycji zapachowych, konserwantów, barwników, parabenów, ani agresywnych detergentów, które mogą wysuszać naszą skórę. Zazwyczaj wyrabiane są ręcznie, mają działanie nawilżające i odżywcze. są łagodne dla skóry. Mogą po nie sięgać alergicy i osoby z cerą skłonną do podrażnień i zaczerwienień. Nie naruszają bariery lipidowej skóry.
Mydlane Rewolucje - naturalne mydełka tworzone z pasją
Mydła tworzone są ręcznie metodą na zimno, dzięki czemu zachowują one w pełni swoje cenne właściwości. Sprawdzą się w pielęgnacji zarówno twarzy, rąk jak i całego ciała. Mają ekologiczne opakowania, przyjazne dla środowiska. Powstają z użyciem najwyższej jakości olejów roślinnych między innymi oleju kokosowego, oleju z czarnuszki, oleju rycynowego, oleju arganowego, oleju migdałowego, oleju ryżowego. Dzięki temu świetnie nawilżają i poprawiają elastyczność skóry. W ofercie marki znajdziemy wiele rodzajów mydeł dopasowanych do konkretnych typów skóry.
Mydło kawowe - dzięki zawartości mielonej kawy pełni również funkcje peelingu. Polecane szczególnie dla cery suchej i mieszanej. Ma piękny kawowy zapach. Skład: oliwa z oliwek, olej kokosowy, masło shea, olej ryżowy, olej rycynowy, olejek zapachowy, kawa, kakao
Mydło czarnuszkowe - bazuje na oleju z czarnuszki, na górze mydełka także znajdziemy jej drobne ziarenka. Olej z czarnuszki łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry. Reguluje wydzielanie sebum działa ochronnie i regenerująco. Polecane do cery dojrzałej, mieszanej i problematycznej.
Mydło arganowe - zawiera olej arganowy, który zwany jest również jako eliksir młodości. Dzięki witaminie E skutecznie pomaga w zapobieganiu zmarszczkom i blizn. Dodatek olejku eterycznego may chang, sprawia, że mydełko ma piękny kwiatowy zapach.
Mydło lawendowe - pięknie pachnie lawendą co dodatkowo wycisza i koi ciało i zmysły. Olejek lawendowy znajdujący się w mydle ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Łagodzi i zmniejsza stany zapalne skóry. Polecane do cery suchej, mieszanej i problematycznej.
Mydło nagietkowe - wzbogacone naturalnym olejkiem eterycznym z trawy cytrynowej, a także maceratem z nagietka. Szczególnie polecane do skóry wrażliwej, delikatnej i dojrzałej. Nagietek świetnie wzmacnia i regeneruje skórę, pozostawiając ją miękką i odżywioną.
Mydło pomarańczowe - zawiera naturalny pomarańczowy i goździkowy olejek eteryczny. Ma działanie antyseptyczne i oczyszczające. Żywy kolor i charakterystyczny aromat zawdzięcza przyprawom znanym z naszej kuchni: papryce, imbirowi i kurkumie.
Wszystkie mydełka są bardzo przyjemne w użyciu. Łagodnie się pienią, zostawiają skórę mocno nawilżoną i oczyszczoną. Nadają się do częstego stosowania, nie wysuszają skóry. Ulubieńcem mojego synka to mydło nagietkowe, uwielbia się nim mydlić i ma z tego frajdę. Każda kostka ma swój niepowtarzalny wzór, charakter i właściwości. W przypadku mojej mieszanej skóry najlepiej sprawdziło się mydło lawendowe i to po nie najczęściej sięgam. Kostki są wygodne w trzymaniu, nie wyślizgują się z rąk.
W sklepie marki Mydlane Rewolucje znajdziecie też wiele ciekawostek na temat produkcji mydeł, całego procesu oraz możecie skorzystać z darmowych materiałów "jak zrobić swoje mydło". Dodatkowo udostępnione są także gotowe etykiety do druku na mydełka, przepisy na mydła i ebooki.
Lubicie takie naturalne kostki do mycia? :)
Buziaki <3
- 11:17
- 10 Comments