Japoński sekret piękna - olej tsubaki - właściwości i działalnie
10:40Cześć kochani,
olejki to mój nieodłączny punkt pielęgnacji. Dziś pod lupą olej tsubaki inaczej nazywany olejem z kamelii japońskiej. Pozyskiwany z tłoczenia na zimno nasion z kwiatów krzewu rośliny herbacianej kamelii japońskiej. Roślina ta zakwita zimą, rośnie naturalnie w Japonii, Chinach oraz Korei.
Właściwości oleju tsubaki
Olej tsubaki zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych z grupy omega-6 i 9. Jest także bogaty w witaminę E, skwalan, witaminę A oraz polifenole. Zawiera również olejki eteryczne. Kwasy omega wspierają regeneracje naskórka, łagodzą podrażnienia oraz odbudowują barierę hydrolipidową. Witamina E zwana witaminą młodości jest silnym przeciwutleniaczem, chroni komórki przed wolnymi rodnikami (opóźnia procesy starzenia). Prowitamina A łagodzi podrażnienia, wzmacnia funkcje ochronne skóry i wyrównuje jej koloryt. Polifenole mają właściwości przeciwzapalne, hamują rozwój bakterii, wzmacniają i uszczelniają naczynia krwionośne.
Działanie oleju tsubaki
Działanie oleju jest jak możecie zauważyć wielowymiarowe. Sprawdzi się zarówno w pielęgnacji ciała, skóry twarzy oraz włosów. Sprawdzi się najlepiej w przypadku skóry suchej, dojrzałej, problematycznej. Nie zapycha, nie jest komedogenny więc z powodzeniem mogą używać go także osoby ze skórą mieszaną. Jest lekki, dosyć szybko się wchłania, nie obciąża skóry. Pamiętajmy, żeby go nakładać tak jak inne oleje na lekko wilgotną skórę. Aby wzmocnić jego działanie możemy nałożyć go np. na kwas hialuronowy. Stosując go na całe ciało najlepiej wmasować go zaraz po kąpieli/prysznicu, gdy skóra jest jeszcze ciepła. W przypadku pielęgnacji włosów najlepiej sprawdzi się u wysokoporów. Olej tsubaki pięknie domyka łuski, wypełnia i uszczelnia ubytki, dzięki czemu po kuracji olejowej nasze włosy będą gładkie i błyszczące.
Pamiętajmy, że oleje nie nawilżają tylko natłuszczają skórę i zabezpieczają przed utratą wilgoci. Ja nakładam go maksymalnie dwa razy w tygodniu. Fajnie sprawdzi się również jako dodatek do kremu bądź serum.
Znacie ten olej? :)
Buziaki <3
7 komentarze
Zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie, więc być może kupię go podczas najbliższych zakupów.
OdpowiedzUsuńNie znam, ale podoba mi się, co przeczytałam. Dawno nie miałam olejku, a pamiętam, że sobie chwaliłam. Chętnie wypróbuję. Postawiam Cię, życzę pięknych dni, uściski. <3 :))
OdpowiedzUsuńMoże kiedyś się na niego skuszę. Na zimę będzie idealny dla mojej cery :D Dobrego weekendu!
OdpowiedzUsuńTen olejek zobaczyłam pierwszy raz u Ciebie na FB. Czytając jego właściwości czuję, że jest stworzony dla mojej skóry :) Mam jeden problem, nie lubię konsystencji oleju na twarzy. Mimo, że tak jak ten, niektóre nie zapychają to zawsze mam wrażenie tej tłustej warstwy. Z jednej strony chciałabym wzbogacić pielęgnację o olejki, a z drugiej trochę się przed nimi bronię. Te które mam i tak stoją ;) Jeśli ten faktycznie szybko się wchłania to chyba skuszę się na niego kiedyś :) A jak nie na twarz to na włosy :)
OdpowiedzUsuńZnam tej olej, a tsubaki lubię w produktach do włosów.
OdpowiedzUsuńpierwszy raz spotykam się z tym olejkiem - zaciekawił mnie
OdpowiedzUsuńNie słyszałam o nim. Bardzo lubię takie olejki z chęcią go wypróbuję
OdpowiedzUsuńDodając komentarz na blogu przekazujesz mi swoje dane osobowe, które są odpowiednio chronione i pozostają poufne. Twoje dane osobowe nie są przekazywane innym podmiotom trzecim.