Skin Cycling - gorący trend w pielęgnacji skóry

11:10

Cześć kochani,

skin cycling stał się ostatnio jednym z najgorętszych trendów w branży kosmetycznej. Polega on na regularnej zmianie rutyny pielęgnacyjnej skóry w zależności od zmieniających się potrzeb skóry w ciągu tygodnia, miesiąca czy roku. Ta innowacyjna metoda opiera się na zrozumieniu cyklu życia komórek skóry oraz czynników zewnętrznych, które mogą wpływać na jej kondycję.

Według ekspertów, skóra przechodzi różne fazy w ciągu dnia, tygodnia i nawet miesiąca. Dlatego tak istotne jest dostosowywanie pielęgnacji do aktualnego stanu skóry. Na przykład, skóra może być bardziej podatna na nawilżenie rano i wieczorem, podczas gdy w ciągu dnia może wymagać ochrony przed promieniowaniem UV. Dlatego ważne jest, aby stosować odpowiednie produkty w zależności od pory dnia i potrzeb skóry.

Skin Cycling

Czy skin cycling jest dla każdego?

Dzięki kompleksowemu podejściu, które pozwala na cykliczne wymiany produktów pielęgnacyjnych w zależności od aktualnych potrzeb skóry, metoda skin cycling może być stosowana przez osoby o różnym typie i stanie skóry.

Osoby z problemami skórnymi, takie jak trądzik czy przebarwienia, mogą skorzystać z metody skin cycling, aby wzmocnić działanie swojej rutyny pielęgnacyjnej i minimalizować negatywne skutki swoich problemów skórnych. 

Osoby z dojrzałą skórą mogą również skorzystać z metody skin cycling, aby zapobiec starzeniu się skóry i zachować jej młody wygląd na dłużej. Cykliczna zmiana produktów pielęgnacyjnych może pomóc w zwiększeniu elastyczności skóry, redukcji zmarszczek oraz poprawie ogólnej kondycji skóry dojrzałej.

Dla osób o suchym typie skóry, metoda skin cycling może być również korzystna, ponieważ pozwala na dostosowanie pielęgnacji w zależności od zmieniających się warunków atmosferycznych czy codziennego stanu skóry. Ta metoda może pomóc w nawilżeniu skóry, poprawie jej kondycji oraz zapobieganiu nadmiernemu wysuszeniu.

metoda skin cycling

Z jakich kroków składa się skin cycling? 

Dzień pierwszy skin cyclingu rozpoczyna się od złuszczania skóry kwasami. Kwasowi zabieg ten polega na usunięciu martwych komórek naskórka przy pomocy kwasów owocowych, takich jak kwas glikolowy, mlekowy czy salicylowy. Zabieg ten pomaga oczyścić pory, wygładzić skórę oraz poprawić jej teksturę. Jest to również skuteczny sposób na pozbycie się zaskórników i drobnych zmarszczek.

Na drugą noc przypada stosowanie (najlepiej) serum, z retinolem. Retinol należy do grupy witaminy A i jest jednym z najskuteczniejszych składników przeciwstarzeniowych. Działa stymulująco na produkcję kolagenu, przyśpiesza procesy regeneracji skóry i redukuje zmarszczki. Serum z retinolem stosuje się na noc, ponieważ składnik ten jest fotouczulający i może podrażniać skórę pod wpływem promieni słonecznych.

Trzecia i czwarta noc są kluczowe dla skin cycling, ponieważ stanowią czas odpoczynku dla skóry. To wtedy skóra ma szansę na regenerację i odbudowę swojej ochronnej bariery. Po dwóch pierwszych nocach, podczas których skóra była oczyszczana i odżywiana, trzecia i czwarta noc pozwalają skórze na regenerację po intensywnym procesie pielęgnacyjnym. W tym czasie warto włączyć do swojej pielęgnacji ceramidy i kwas hialuronowy.

Jakie efekty przynosi skórze metoda skin cycling?

Jednym z głównych korzyści jest poprawa kondycji skóry oraz efektywniejsze działanie kosmetyków. Dzięki regularnemu zmienianiu produktów, skóra nie ma szansy się przyzwyczaić do jednego składnika, co pozwala na lepsze wchłanianie substancji aktywnych i uzyskanie pożądanych efektów pielęgnacyjnych. Dodatkowo, różnorodność składników sprawia, że skóra otrzymuje bogaty zestaw substancji odżywczych, nawilżających i regenerujących, co przekłada się na jej zdrowy wygląd i elastyczność. 

Innym zauważalnym efektem stosowania skin cycling jest redukcja podrażnień i alergii skórnych. Regularne zmienianie produktów może zapobiec przewlekłym stanom zapalnym oraz reakcjom alergicznym, które często występują przy długotrwałym używaniu tych samych składników. Dzięki zróżnicowanym składom kosmetyków, skóra ma szansę na regenerację i odnowę, co prowadzi do zmniejszenia stanów zapalnych oraz uczuleń. 

Znacie tą metodę? Stosujecie ją w swojej pielęgnacji? :)

Buziaki <3

Zobacz również

8 komentarze

 1. Stosowałam i byłam zadowolona z efektów 😀

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto podążać za głosem swojej skóry :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo logiczna metoda! Fajny, precyzyjny post :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tym trendzie i też dałam się mu porwać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie wiedziałam, że ten trend ma swoją nazwę, bo ja to po prostu nazywałam swoją regularną pielęgnacją :D Kwasów nie stosuje się codziennie, więc miałam wyznaczone dni na ich użycie, po takim dniu zawsze był wieczór intensywniejszego nawilżania! Ale jednocześnie używam cały czas tych samych produktów, tych samych stężeń, więc wydaje mi się, że jednak w jakiś sposób, moja skóra się przyzwyczaiła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam ten trend ale w praktyce jeszcze go nie wypróbowałam. Myślę, że spróbuję ale na razie stosuję bardzo delikatne kosmetyki! :)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz na blogu przekazujesz mi swoje dane osobowe, które są odpowiednio chronione i pozostają poufne. Twoje dane osobowe nie są przekazywane innym podmiotom trzecim.

Fanpage

Inspiracje

Projekt-bez-tytu-u-1