Naturopatia, Beauty Coach - CRP we Wrocławiu - zalety kursów online

17:27

Cześć kochani,

jakieś trzy tygodnie temu rozpoczęłam dwa kursy online wybrałam Naturopatie, która związana jest z naturalnymi metodami leczenia oraz Beauty Coach czyli przewodnik i doradca twojego stylu. Całość kursów podzielona jest na tematy, a następnie na moduły i testy sprawdzające. Z kursów jestem bardzo zadowolona, duża dawka wiedzy bez wychodzenia z domu. Całość kursów jest bardzo dobrze przemyślana, zaczyna się na definicjach, a kończy podsumowaniem i pytaniami kontrolnymi.

Naturopatia

Kurs podzielony jest na 6 tematów i 5 modułów. Jeden moduł zawiera dwie części. Wszelkie materiały wyświetlają się w formie pdf-ów. Celami kursu było: poznanie czym jest naturopatia, w jaki sposób pomaga, jak traktuje pacjenta, zdobycie wiedzy na temat naturalnych sposobów diagnozowania chorób i schorzeń, ogólna znajomość terapii naturalnych i ich głównych założeń. Na samym początku kursu widnieje informacja, że kurs skierowany jest do osób zainteresowanych naturopatią lub takim, które planują wizytę u naturoterapeuty. Materiały nie są dedykowane osobom, które zawodowo zajmują się naturopatią, gdyż informacje zawarte w kursie są dosyć podstawowe. Pierwszy moduł obejmuje zagadnienia medycyny naturalnej kiedyś i dziś, moduł drugi to diagnoza metodami naturalnymi, w trzecim znajdziemy informacje na temat wodolecznictwa, czwarty moduł podzielony na dwie części dotyczy ziołolecznictwa i przyznam, że to on zadecydował o wyborze kursu. Ostatnia piąta części obejmowała zagadnienia akupresury. 
Czas trwania kursu to 30 godzin. Testy sprawdzające różnią się ilością pytań w zależności od rozbudowania modułów i tematów. Po dokładnym przeczytaniu materiałów, nie miałam problemów z udzieleniem odpowiedzi na pytania. Podczas kursu można wzbogacić się o wiedzę dotyczącą holistycznego podejścia do zdrowia. 

Beauty coach

Celem beauty coacha jest pomoc w znalezieniu "własnego ja", to zawód, który łączy profesje stylisty, wizażysty, fryzjera oraz psychologa. Kurs był bardziej rozbudowany od poprzedniego zawierał, aż 9 tematów. Podczas kursu możemy nauczyć się analizy sylwetki, typów urody, poznać podstawy stylizacji, jak dobierać fryzury. Szkolenie zawiera, także tematykę makijażu i korekcji niedoskonałości oraz psychologie ubioru. Moduł pierwszy zawiera poszczególne etapy pracy z klientem, w module drugim przedstawione są zasady według których powinniśmy się kierować podczas przeglądu szafy. Temat trzeci podzielony jest na trzy części zawierające informacje na temat modeli i fasonów ubrań oraz obuwia, podstawy materiałoznawstwa i prawidłowy dobór bielizny, ostatnia część dotyczyła łączenia barw i wzorów. Temat czwarty dostarcza wiedzy o typach budowy ciała zarówno kobiet jak i mężczyzn, piąty to analiza kolorystyczna. Z modułu szóstego dowiemy się jak dobierać odpowiednio dodatki, biżuterie, buty i torebki. Moduł siódmy to coś co lubię najbardziej czyli pielęgnacja włosów i ich koloryzacja, ósmy też mnie bardzo ciekawił bo dotyczył makijażu i najczęściej popełnianych błędów podczas stosowania kosmetyków kolorowych. Ostatni moduł to psychologiczne aspekty ubioru i jego społeczne znaczenie.
Zdecydowaną zaletą kursów on-line jest uczestnictwo w nich w dowolnym momencie o wybranej porze dnia, możemy też zaglądać do materiałów nieograniczoną ilość razy. Kursy CRP we Wrocławiu są bardzo wygodne, wielkość czcionki i jej styl jest dostosowany do czytelnika, szybko się je czyta, napisane są prostym i zrozumiałym językiem jednocześnie szkolenia mają wysoki poziom merytoryczny. Obsługa platformy jest bardzo prosta. Szkolenia możemy odbywać we własnym tempie, nikt nas nie pogania, to pigułka wiedzy w której znajdziemy same interesujące i istotne kwestie na dany temat. Kolejną zaletą kursów jest również niższa cena w porównaniu z tradycyjną stacjonarna nauką. Potwierdzeniem kursu jest otrzymanie zaświadczenia wydanego na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 18.08.2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 186) oraz dyplomu. 


Mieliście już okazje studiować on-line? Co sądzicie o takich kursach?


Buziaki <3

Zobacz również

42 komentarze

 1. Ja swego czasu robiłam kursy online w Europejskiej Szkole Kształcenia Korespondencyjnego ESKK i jestem z nich bardzo zadowolona. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Kursy online to świetna alternatywa dla zwykłych kursów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To musi być świetna sprawa. W przyszłości, chętnie wezmę w czymś takim udział :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie kursy online są super alternatywą.

  OdpowiedzUsuń
 5. O tych kursach nie słyszałam. Uważam, że dobrze zrobione kursy online są świetne, bo można w nich brać udział kiedykolwiek i gdziekolwiek. Super, że po tym kursie ma się zaświadczenie MEN

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna sprawa takie kursy 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Sama z chęcią skusiłabym się na taki kurs. Te tematy mnie niezwykle interesują :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna sprawa i sama zastanawiam się, aby jakiś wybrać dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie kursy online to fajna sprawa, jeśli nie ma się czasu, by wychodzić z domu. Może kiedyś sama się na taki zapiszę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kursy online wymagają dużo samozaparcia... ja się uczę angielskiego:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Interesting post my dear, thank you for sharing!

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Kursy to zdecydowanie coś dla mojej siostry, ostatnio naprawdę się w nie wciągnęła, szczególnie jeśli udaje jej się znaleźć jakieś darmowe:) Muszę przyznać, że te dwa, które wybrałaś, mają naprawdę fajną tematykę. Gdybym miała wybrać naturopatię to również ze względu na ziołolecznictwo - brzmi to interesująco i chciałabym się dowiedzieć więcej na ten temat. Co do "Beauty Coach" - tutaj nawet nie ma zbyt wiele do dodania - tematyka trafia do mnie w 100%. Przyznam, że takie kursy to całkiem ciekawa sprawa, chociaż jeśli się na nie kiedyś skuszę to raczej dopiero po studiach:)
  Pozdrawiam!
  Indium

  OdpowiedzUsuń
 13. Kursy online są świetne, bo można robić je wtedy jak się ma czas. Idealne dla zapracowanych osób :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Takie kursy online to świetna sprawa, nie trzeba wychodzić z domu a można się wiele nauczyć.

  http://sar-shy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Przymierzam się do kilku kursów.. ale na razie odkładam.. świadomie, bo zwyczajnie czuję, ze kupiłabym i nie skorzystała, ze względu na lenistwo, które mnie ogarnęło ostatnio.

  OdpowiedzUsuń
 16. takie kursy online są super sprawą dla zabieganych osób jak ja :D Od jakiegoś czasu myślę nad kursem w kierunku kosmetyki, ale ten Beauty coach bardzo mnie zaciekawił, łączy wszystko to co mnie interesuje

  OdpowiedzUsuń
 17. Miałam już styczność z kursem online, po ukończeniu można starać się o certyfikat, który potem można dołączyć do cv. Moim zdaniem to super sprawa, która przede wszystkim ułatwia życie! MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetna sprawa! Sama myślę o czymś takim, dla mnie- ciągłej podróżniczki, kursy online to najlepsza opcja na zdobywanie wiedzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie miałam okazji korzystać z takich kursów. Zapewne jest to świetna sprawa, ale chyba nie dla każdego.

  OdpowiedzUsuń
 20. Takie kursy to świetna sprawa, można się uczyć bez wychodzenia z domu i wtedy, gdy mamy czas :)

  OdpowiedzUsuń
 21. ten drugi kurs bardzo mnie zaciekawił, może kiedyś się zdecyduję na taki kursik, pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Jedyna edukacja on - line, z którą miałam styczność, to ta na studiach. Jeden przedmiot był prowadzony przez platformę e-lerningową i zaliczenie też było w formie testu przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 23. Właśnie mam zamiar wybrać sobie jakiś kurs, bo stacjonarnie nie mam jak dojeżdżać, a nowe doświadczenie zawsze mi się przyda! :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Zaciekawił mnie bardziej ten kurs naturopatii, interesuje się naturalnymi sposobami dbania o zdrowie więc myślę, że to coś zdecydowanie dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 25. woooow, ja w sumie online biorę udział w wielu różnych webinariach :D takich kursów nie widziałam, ale może najdę i dla siebie coś interesującego :D

  OdpowiedzUsuń
 26. Wow, nie wiedziałam, że można studiować online.
  Taka forma kursów jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby się kształcić nie wychodząc z domu :)
  Być może w przyszłości zasięgnę takiej dawki wiedzy.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 27. Zawsze wzbraniałam się przed tego typu nauką z prostego względu- to my organizujemy swój czas. A prawda jest taka, że z tym bywa często. Zawsze jest coś ważniejszego, więc ukończenie takiego kursu graniczyłoby z cudem. Ostatnio coraz częściej o takim kursie myślę, dojazdy na uczelnie w określone dni stały się rzeczą niemożliwą. Jeszcze bardziej niemożliwą niż odnalezienie w ciągu dnia 30 minut na naukę, więc why not! :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ale świetna sprawa:) Nie słyszałam wcześniej o takich kursach, muszę zagłębić się w temat bo naprawdę warto wziąć udział.

  OdpowiedzUsuń
 29. Też myślałyśmy o kursach on-line na inne tematy ale jeszcze się nie zdecydowałyśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Koniecznie muszę to sprawdzić :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 31. bardzo fajna sprawa, obecnie jestem po kilku tradycyjnych, ale na to on-line też w przyszłości na 100% się zapisze :)
  +
  fajny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Nie miałam nawet pojęcia, że tak to może wyglądać, szczególnie przy tak rozbudowanym, 9-cio etapowym temacie. Ale wygląda na świetną sprawę :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 33. Korzystałam z kursów online, także tych płatnych. Mam raczej mieszane uczucia. Przy kursach online nie czuję się zmotywowana :/ Większości nie dokończyłam. Z Twoich dwóch kursów spodobał mi się drugi. Fajnie, że porusza różne tematy beauty, a nie tylko jeden aspekt ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. Ja jakoś nigdy nie interesowałam się ofertą kursów online. Hmm, może czas to zmienić? :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Ten drugi kurs wydaje się być naprawdę interesujący. Fajnie, że się kształcisz. :)

  OdpowiedzUsuń
 36. nigdy o nich nie słyszałam, ale bardzo podoba mi się taki pomysł. Wolę się uczyć sama w domu niż na spotkaniu z całą grupą ;)

  OdpowiedzUsuń
 37. Kursy online to najlepsze rozwiązanie, jakie mogło pojawić się na rynku! Ja wręcz kocham takie możliwości z tego względu, że naprawdę wiele można się dowiedzieć, korzystając z kursy w każdej wolnej chwili. Chcecie sprawdzić, jak to działa i jak wybierać kursy? To zerknijcie sobie na stronę https://futurecollars.com/pl/na-co-zwracac-uwage-kupujac-kurs-online/

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz na blogu przekazujesz mi swoje dane osobowe, które są odpowiednio chronione i pozostają poufne. Twoje dane osobowe nie są przekazywane innym podmiotom trzecim.

Fanpage

Inspiracje

Projekt-bez-tytu-u-1