Detox skóry głowy na mocne włosy i szybszy porost

12:27

Cześć kochani,

dawno nie było już nic włosowego. Dziś przychodzę do was z tematem prawidłowego oczyszczania skóry głowy. Aby mieć piękne i zdrowe kosmyki, nie wystarczy samo jej mycie szamponem. Pamiętamy o regularnym złuszczaniu naskórka ze skóry twarzy i ciała, ale często zapominamy o skalpie. Zrównoważona pielęgnacja naskórka głowy to klucz do gęstych, mocnych i elastycznych włosów. Dzięki temu, że pozbywamy się łoju i zanieczyszczeń, skóra głowy łatwiej wchłania składniki aktywne z kosmetyków. 

Detox skóry głowy

Jak wybrać odpowiedni peeling do skóry głowy?

Peeling skóry głowy powinniśmy dobrać do jej stanu. Jeśli nasza skóra głowy jest podrażniona i przesuszona sięgnijmy po enzymatyczny delikatny peeling, który za pomocą kwasów usunie martwy naskórek. Jeśli nie mamy problemów możemy zastosować mocniejszy ziarnisty peeling. Do oczyszczania skóry głowy możemy wybrać gotowe produkty bądź przygotować je sami. Najlepiej sprawdzają się u mnie w tej roli glinki oraz soda oczyszczona. Jeśli korzystam z mechanicznych wersji wybieram cukier bądź siemię lniane. Przy wyborze gotowego produktu, warto zwrócić uwagę na jego pH. Odczyn pH powinien być kwaśny lub lekko kwaśny czyli mieścić się w granicach h od 3,0 do 5,5.

Jak wykonywać peeling głowy? 

Przede wszystkim regularnie, zalecam co najmniej raz w miesiącu. Ja staram się go robić raz w tygodniu. Najlepiej przed peelingiem umyć skórę głowy delikatnym szamponem, pozbędziemy się , dzięki temu powierzchniowej warstwy zanieczyszczeń. Prawidłowo wykonywany peeling zaczynamy od aplikacji niewielkiej ilości produktu i masujemy skórę głowy ok. 5 -10 minut okrężnymi ruchami. Po tym czasie zmywamy peeling i możemy korzystać z odżywczych wcierek czy ampułek (skóra ma zwiększoną absorpcje składników odżywczych). 
detox do skóry głowy

Jeśli chcecie pogłębić efekt oczyszczenia skóry głowy, bądź postawić na totalny detox, polecam kuracje Briogeo w której skład wchodzi: szampon delikatnie złuszczający z węglem aktywnym i olejem kokosowym, odżywka do skóry głowy, kuracja (wcierka/olejek) z wyciągiem z drzewa herbacianego oraz suchy szampon. O ile suchego szamponu nie stosowałam, to pozostałe trio sprawdziło mi się świetnie. Całemu zabiegowi towarzyszy miły miętowy, orzeźwiający zapach pozostawiający na skórze uczucie chłodu. Całość kuracji opiera się na węglu Binchotan, nie podrażnia skóry głowy i nie powoduje zaczerwienienia. Włosy po kuracji są odbite od nasady, wzmocnione i mięciutkie. 

kuracja do skóry głowy

Dzięki peelingowi poprawiamy krążenie krwi, dotleniamy skórę głowy i cebulki włosów, przez co szybciej rosną. Zmniejsza się swędzenie skóry i jej nadmierne przetłuszczanie. Dogłębnym oczyszczaniem skóry głowy powinny zainteresować się osoby mające problem z wypadaniem, łupieżem czy też łojotokowym zapaleniem skóry. 

W jaki sposób oczyszczacie swoją skórę głowy? :)

Buziaki <3

Zobacz również

11 komentarze

  1. Dam się namówić na przetestowanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja muszę zacząć praktykować pielęgnację skóry głowy

    OdpowiedzUsuń
  3. Przydałby mi się taki peeling, zimą nie mogę zapanować nad przetłuszczaniem głowy.

    OdpowiedzUsuń
  4. Koniecznie muszę to przetestować na sobie, już od dawna szukam czegoś odpowiedniego dla siebie, ale to metoda prób i błędów.

    OdpowiedzUsuń
  5. Mnie najbardziej zainteresował suchy szampon z tej serii.

    OdpowiedzUsuń
  6. ciągle odkładam na później zakup takiego pilingu, muszę się zmobilizować:)

    OdpowiedzUsuń
  7. przyznaję się, że peeling skóry głowy robię zdecydowanie za rzadko :(

    OdpowiedzUsuń
  8. Niestety nie jestem systematyczna w wykonywaniu peelingów skóry głowy...

    OdpowiedzUsuń
  9. moja skóra głowy bardzo lubi glinki.

    OdpowiedzUsuń
  10. muszę spróbować takich peelingów:)

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz na blogu przekazujesz mi swoje dane osobowe, które są odpowiednio chronione i pozostają poufne. Twoje dane osobowe nie są przekazywane innym podmiotom trzecim.

Fanpage

Inspiracje

Projekt-bez-tytu-u-1